Úvaha

20.2.2021

Úvaha

Je pro mne fascinující jak lidé na internetu nasávají negativní informace, šíří je dál a pak si stěžují jak se mají blbě a že ten život stojí za starou belu atd atd. To že se takto cítí lidé, kteří sledují tzv. „zpravodajství“ v tv a jiných médiích, které vydávajíce se za jediná pravdomluvná a která jsou v dnešní době než prostředky na šíření strachu a paniky, je jedinou možnou a ze strany zadavatelů očekávanou reakcí. Obě skupiny se cítí tak mizerně, protože jimi zmítají pocity strachu, obav, lítosti a hněvu. Strach o svůj život a blízké, obav z budoucnosti, lítosti nad minulostí (chtěli by se tam vrátit, což nelze) a hněvají se na celý svět. Nejraději by si ten hněv na někom vylili a světe div se média jim nabízejí spoustu potenciálních objektů kam by svůj hněv mohli nasměrovat. Zdá se však, že těm co to všechno řídí poněkud nedochází, že ve středu zájmu těch vystrašených a nahněvaných lidiček se ocitají oni sami. Jako by jim to bylo jedno a nebo, což je pravděpodobnější, to ve svém opojení mocí vůbec nevnímají a dál si hrají své hry na řízení světa. Vše se však mění a lidé, ať už si to uvědomují a nebo ne začínají vnimat že se jedná ne bez nich, ale proti nim. A tak hledají cesty jak z toho ven. A opět je jim prostřednictvím médií nabízen způsob, samozřejmě vestylu odporu a boje, který kupodivu nabízejí v podstatě ti samí co jim vnucují ty strachy, obavy a naštvanost, tváříce se, že jsou na druhé straně a jdou s lidem. Nejsou a nejdou, jen využívají situace a nebo jsou možná i domluveni, jedouce v tom spolu. Což mi osobně přijde logické a pravděpodobnější. Leč je to můj pohled a nemusí být pravdivý.

Nicméně, je li tomu tak, pak je nabízené řešení cestou do pekel, protože bude podporovat stácající systém a tomu je více méně jedno kdo v jeho zájmu bude obětovám.

Dle mne a nejen mne je čas na změnu strategie a to, že je přestaneme sledovat a tím jim předávat svou energii, které, přiznejme si to, nemá dnešní člověk většinou na rozdávání. První krok je uvědomit si, že problémy jsou uměle vytvářeny jen proto, aby se ospravedlnila opatření, kterými se tyto problémy jako vyřeší, kterážto řešení však jen vytvářejí další problémy. A máme tady kolotoč jak sviňa.

Z čehož vyplývá, že je lidem lháno a to tak , že od rána do rána 24 hodin denně. Na lidi se valí neuvěřitelná lavina lží zamlčování a jako pravd ze všech možných i nemožných zdrojů.

Jedinou obranou je přestat je sledovat. Vyhoďte televize a to, že jako nesledujete zpravodajství nic neznamená. Totéž platí pro ostatní, rozhlas, noviny a internet. Ten je specifický v tom, že tady už je možnost volby. Je však nutno vědět a umět rozlišit co ano a co ne. Je třeba porovnávat. A nebo se spolehnout na intujici, srdce ví a napoví. Pokud ho ovšem dokážete vnímat.

Takže to vlastně vyžaduje změnu myšlení a od základu. To je dle mne důvod, proč se toto všechno děje. Toto vše nás má nakopnout k prvním krokům. Chce se po nás, aby sme vzali odpovědnost za svůj život do vlastních rukou a nenechali se vláčet jen proto, že nechat rozhodování na někom jiném je tak pohodlné. Je jenže ten někdo bude myslet jen na své zájmy. Vaše ho nezajímají, nezajímaly a nikdy zajímat nebudou ať říka sebevznešenější slova.

ZAPOMEŇTE NA TO, ŽE ŽIVOT JE BOJ – ŽIVOT JE LÁSKA

Žijme dlouze a blaze

helples

13,3,2021

Čím déle tím více jsem přesvědčen, že v dnešní době jde o velmi závažnou věc, jde o to, aby lidé konečně pochopili, že mají vzít odpovědnost za svůj život do vlastních rukou, že život není boj a nebo soupeření, ale radost a láska. Že se mají rozpomenout na to, že jsou tlidské bytosti. Láskyplné, soucitné a upřímné. Já si myslím, že pokud chceme dosáhnout takovéto celistvosti je nutno být upřímný. A být upřímný hlavně a v první řadě sám k sobě. Což není jednoduché, ale dá se to zvládnout. Láska a soucit se dostaví s akceptováním jiných pohledů na život. Každý jeden z nás totiž vidí svůj svět odlišně. Viz malíři. Picaso, Salvator Dallí a mnoho dalších, oni nebyli surealisti a nebo já nevím co ještě, oni jen namalovali to co viděli. Takto oni viděli svůj svět. Jak můžete odsuzovat jinou bytost jen za to, že vidí svět jinak než vy???

Tudy, dle mne (je to můj názor), vede cesta ven z toho šíleného chaosu, ve kterém se nacházíme.

helples